Zawieszamy pobór opłat na parkingach miejskich

Od 19 marca do odwołania Wodzisław Śląski zawiesza pobieranie opłat za parkowanie w strefie płatnego parkowania i niestrzeżonych płatnych parkingów miejskich.

Decyzja o tymczasowym zawieszeniu pobierania opłat za parkowanie jest odpowiedzią na oczekiwania mieszkańców Wodzisławia Śląskiego i jest ściśle związana ze stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce.

Likwidacja opłat parkingowych ma ułatwić funkcjonowanie osobom, które w obawie przed korzystaniem z komunikacji miejskiej poruszają się po Wodzisławiu Śląskim samochodami. Kolejną ważną kwestią jest ograniczenie dotykania parkomatów przez mieszkańców i pracowników obsługujących strefy parkingowe. Dzięki temu zmniejszy się możliwości rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz ograniczenie częstotliwości bezpośrednich kontaktów mieszkańców.

Zawieszenie pobierania opłat za parkowanie jest także odpowiedzią na apel ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka, skierowanego do samorządów o rozważenie zawieszenia opłat parkingowych.

Przypominamy, że parking, znajdujący się przy szpitalu na ul. 26 Marca przeznaczony jest w pierwszej kolejności dla pacjentów oraz klientów tejże placówki.